Zalety basenów ze stali nierdzewnej

basen ze stali nierdzewnej

Basen w ogrodzie to doskonały sposób na urozmaicenie. Spełnienie marzeń, które jest także nie lada inwestycją. Dlatego planując budowę basenu ogrodowego musisz postawić na konstrukcję, która posłuży wiele lat. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie na wysokiej jakości materiały, spełniające swoje funkcje nawet po upływie wielu lat. Baseny stalowe świetnie opierają się upływowi czasu. Jako producent basenów stalowych możemy przedstawić ich najważniejsze zalety:

Baseny ze stali nierdzewnej – Przede wszystkim wytrzymałość

Stal nierdzewna to materiał odporny, który nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Świetnie radzi sobie nie tylko z upływem czasu, ale z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Nie straszne im wahania temperatur. Materiał ten, jest na tyle wytrzymały, że nie ma konieczności odprowadzania wody zimą. Niecka nie uszkodzi się, nawet po zamarznięciu znajdującej się w niej wody.

Idealna szczelność

Wcześniejsze przygotowanie elementów konstrukcyjnych oraz opatentowane metody łączenia ich ze sobą sprawiają, że baseny ze stali nierdzewnej są szczelne.

Nowoczesny design basenów stalowych

Stal nierdzewna wygląda wyjątkowo szlachetnie, a jej elegancka błyszcząca powierzchnia nawiązuje do standardów nowoczesnego designu. Daje także nieograniczone możliwości aranżacyjne – idealnie wkomponuje się praktycznie w każde otoczenie.

Szybki montaż

Baseny wykonane ze stali nierdzewnej składają się ze wstępnie przygotowanych elementów konstrukcyjnych niecki, dzięki czemu całkowity czas montażu ogranicza się do przygotowania miejsca, w którym będzie się znajdował basen oraz montażu osprzętu.

Elastyczność w projektowaniu

Stal nierdzewna z jednej strony jest wyjątkowo wytrzymała, a z drugiej – elastyczna. Z łatwością można ją dowolnie formować i zginać, co daje większe możliwości projektowe. Basen ze stali nierdzewnej można więc dopasować do indywidualnych wymagań klienta, ale także do specyficznych potrzeb wynikających z ukształtowania terenu. Jako producent stalowych basenów przykładamy dużą wagę do tego, aby projekty spełniały wymagania klientów.

Łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu higieny baseny z nierdzewki

Stal nierdzewna pozwala świetnie zachować higieniczne warunki w basenie. Wynika to z idealnie gładkiej powierzchni. Minimalizuje to powstawanie siedlisk bakterii oraz innych mikroorganizmów. Co istotne przy późniejszej eksploatacji baseny stalowe są także łatwe w czyszczeniu.